• Morning Call

Europese beurzen openen vlak, AkzoNobel wint en verliest.

Verenigde Staten:

In de VS bleven de beurzen gesloten i.v.m. Memorial Day. Wel was er wederom veel aandacht voor de weer actief Twitterende Trump. Vooral zijn schoonzoon Jared Kushner ligt nu onder het vergrootglas van de FBI.

De Dow Jones (mini) future handelde vanmorgen 3 punten lager. De fair value is -7 en daarmee komt de indicatie voor de Dow Jones index uit op +4.

Azië:

De Aziatische beurzen waren vanmorgen zo goed als onveranderd. De beurzen van China en Hong Kong bleven gesloten i.v.m. een nationale feestdag. De Nikkei bleef onveranderd in Japan. Cijfers lieten zien dat de consumptiebestedingen nog steeds blijven dalen, terwijl de retailomzet per saldo wel een plus liet zien. De werkloosheid bleef ongewijzigd.

Europa:

In Amsterdam geven de futures vanmorgen een iets lagere opening aan. De afzetprijzen van de Nederlandse industrie waren in april 9% hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder. retailers kijken terug op een perfect Hemelvaart weekend. Met prachtig weer en salaris incl. vakantiegeld gestort, liet de consument zich goed gelden.

AkzoNobel heeft de rechtszaak gewonnen tegen Elliott Advisors en enkele andere grootaandeelhouders. De Ondernemingskamer wees alle eisen van de klagende partijen af. Ook de eis voor een buitengewone aandeelhouders vergadering om te kunnen stemmen over het lot van president-commissaris Antony Burgmans, die in hun ogen de boosdoener was, werd afgewezen. PPG is ook nog naar een andere rechter gestapt om de biedings deadline te kunnen verschuiven. Mocht ook die eis op niets uitlopen, dan moet PPG haast maken omdat 1 juni volgens de regels een officieel biedingsbericht binnen moet zijn. Voor beleggers is het voorlopig slecht nieuws nu de koers nog verder terugvalt.

Mario Draghi, heeft gisteren herhaald dat het te vroeg is om het monetaire beleid aan te passen. De economische vooruitzichten worden wel steeds beter, maar de inflatieverwachtingen op de middellange termijn zijn nog te laag.

Ryanair heeft het recente boekjaar afgesloten met een winst van €1,3 miljard een plus van 6% ten opzichte van een jaar terug. De prijsvechter ziet de toekomst rooskleurig in, maar punten van zorg zijn terroristische aanslagen en de Brexit. Voor dit jaar voorziet de Ierse luchtvaartmaatschappij een winst van €1,4 miljard. Qua passagiers is Ryanair de grootste luchtvaartmaatschappij van Europa er passeerden 120 miljoen passagiers door de hekjes van het bedrijf.

RBS Shareholders Action Group heeft gisteren geheel onverwachts toch besloten om het aanbod van GBP 0,82 per aandeel van RBS te accepteren. De genoegdoening heeft betrekking op een claimemissie in 2012. RBS zou beleggers toen niet goed hebben geïnformeerd over de wankele toestand van de bank, die onder andere veroorzaakt was door de overname van ABN Amro. Mogelijk zet een kleine groep beleggers de strijd voort.





Koersen (8:30)

Indices VS Koers Change
Dow Jones 20.984 0.00%
S&P 500 2.394 0.00%
Nasdaq 5.699 0.00%
Russell 2000 1.377 0.00%
Indices Azië    
Nikkei 19.678 -0.02%
Kospi 2.342 -0.46%
Shanghai 3.063 0.00%
Hang Seng 25.430 0.00%
ASX 200 5.723 0.26%
Valuta's    
EUR / USD 1.1111 -0.15%
GBP / USD 1.2810 -0.10%
USD / YEN 110.95 -0.25%
Grondstoffen    
Goud future 1.266.80 0.07%
Zilver future 17.45 0.75%
WTI oliefuture 50.83 0.14%

Agenda vandaag

Cijfers Land Tijd
Economische groei n FRA 08:45
Consumentenvertrouwen FRA 08:45
Inflatie SPA 09:00
Economisch sentiment  EU 11:00
Inflatie BEL 11:30
Inflatie DUI 14:00
Pers. inkomens en uitgaven VS 14:30
Case Shiller huizenprijsindex VS 15:00
Consumentenvertrouwen VS 16:00

Belangenmeldingen

Norges Bank vergroot belang in Gemalto

Dividenden

Fonds Datum Dividend
BNP Paribas 30-05-2017 €2.70
Valeo 30-05-2017 €1.20
ABN AMRO 01-06-2017 €0.44

Koersdoel- en advieswijzigingen

Instelling Koersdoel Huidig advies
ING verhoogt koersdoel SBM Offshore van €17 naar €18.50 Kopen
Kepler Chevreux verhoogt koersdoel ABN AMRO van €26.80 naar €27.70 Kopen
Kepler Chevreux verhoogt koersdoel ING van €15.40 naar €16.20 Kopen
JPMorgan Cazenove verlaagt koersdoel Gemalto van €60 naar €50 Neutraal

Ook beleggen bij Binck?


Word klant   Log in