No categories have been created yet.
Ronald Veerman , 08 maart, 2021
Na een paar maanden van lichte daling is in maart voor het eerst dit jaar weer sprake van een groeiend vertrouwen onder Binck-beleggers in de financiĂŤle markten. Dat blijkt uit de nieuwe BinckBank Beleggersbarometer van februari, waarin beleggende klanten uitgenodigd worden via een vragenlijst hun oordeel over het beursklimaat te geven.
Binck-beleggers beoordelen het beursklimaat deze maand met een +2,7 (op een schaal tussen -10 en +10), wat duidelijk hoger is dan de +2,1 van een maand geleden. Shell is nog steeds de beursfavoriet en Tesla doen beleggers het liefst van de hand. Hoewel de tech-sector de populairste categorie blijft valt vooral op de dat de financiĂŤle sector de medische sector van de tweede plek heeft verdrongen.
Uit de Binck Beleggersbarometer, het maandelijkse Europese onderzoek van Saxo Bank, blijkt dat Nederlandse Binck-beleggers in maart positiever naar de financiĂŤle markten kijken. Deze maand is dit +2,7 (op een schaal van -10 tot +10), tegen +2,1 in februari.
Daarmee is de graadmeter echter nog niet terug op het niveau van december (+3,4). Wel geeft een op de vijf beleggers nu een 7 of hoger aan het beursklimaat, terwijl 4 procent een -7 of lager geeft.
Gevraagd naar hun mening over lokale en internationale markten verwachten Nederlandse beleggers dat de AEX de komende maand met 1,7% en de S&P 500 ruim 2% zouden kunnen aantrekken.
Shell blijft voor beleggers het favoriete aandeel om te investeren. Tesla voert daarentegen duidelijk de lijst met aandelen aan die beleggers bij voorkeur zouden verkopen.
De favoriete aandelen voor aankoop
De favoriete aandelen voor verkoop
De technologiesector is nog steeds de populairste sector om in te beleggen, maar de financiĂŤle sector staat voor het eerst sinds lange tijd op de tweede plek.
Europa blijft met 66 procent het continent om bij voorkeur te investeren, gevolgd door Noord-Amerika (26%). De grootste groep beleggers denkt nog steeds dat de euro komende maand verder zal aantrekken ten opzichte van de dollar. Bijna drie op de tien beleggers zien de euro de komende maand sterker worden terwijl een op de zes het omgekeerde denkt.
Verder terugkijken op februari? In het Binck Maandoverzicht zie je alle populaire fondsen van de afgelopen maand op een rijtje:
De volgende BinckBank Beleggersbarometer verschijnt begin april 2021.
Beleggen kent risicoâs, uw inleg kan minder waard worden.
Een beursgang of IPO (Engels: initial public offering) is het moment dat een bedrijf zijn aandelen te koop aanbiedt aan het publiek via de beurs.
Beleggen doet u bij BinckBank. Of u het graag zelf doet of wilt laten doen, bij BinckBank bent u aan het juiste adres.
Zoals u kan zien maken we u graag wijzer met nieuws, inspiratie en kansen. Wilt u weten wat BinckBank u nog meer te bieden heeft?